Aşağıdaki şartlara uygunsa, iade/değişim için göndermeden önce sipariş detaylarından iade/değişim butonuna tıklayarak talep oluşturmanız gereklidir. Bu butonu göremiyorsanız, siparişiniz henüz tamamlanmamış olabilir, iade/değişim süresi geçmiş olabilir ya da daha önce talep oluşturmuş olabilirsiniz.

Yeni teslim aldığınız ürünlerin sipariş durumu henüz tamamlandı olarak işaretlenmemişse, siparişlerim sayfasındaki Onayla butonunu kullanarak siparişinizi tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz.

İadeler

Mesafeli Satış Sözleşmesi kapsamında satın aldığınız ürünleri cayma hakkınızı kullanarak teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Cayma hakkı kullanılabilir/kullanılamaz ürünler ve şartları için Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin 11. maddesine göz atabilirsiniz.

Burada da belirtmek gerekirse, satın aldığınız ürün iade edilebilir bir ürünse paketinin açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekir. Ayrıca ürünle birlikte ücretsiz veya promosyon olarak gönderilen başka ürün / hizmet vb varsa sipariş faturanızla birlikte iade edilmelidir. Eğer fatura kurumsal bir faturaysa ve iptali mümkün değilse iade faturası kesilmelidir. İade faturası kesilmemesi durumunda iade kabul edilmemektedir.

Alıcı, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu gereği; sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp kontrolü yapmakla sorumlu olduğundan, ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 23/c maddesi uyarınca, durumu Satıcı'ya 3 (üç) gün içerisinde ihbar etmekle yükümlüdür. Aksi halde Alıcı, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 223. maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.

Alıcı'nın, kendisine teslim edilen ürünlerde açıkça belli olmayan (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol (ürünü incelemek ve/veya incelettirmek) yükümlülüğü ve teslim tarihinden itibaren 8 (sekiz) gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi/ettirmesi halinde derhal Satıcı'ya ihbar etme yükümlülüğü bulunmaktadır. Aksi halde Alıcı, 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 223. maddesi gereğince, teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul etmiş sayılacaktır.

Kargo Paketi Hasarlı Ürünler

Bizler ürünleri özenle paketleyip kargoya veriyoruz ancak farklı sebeplerden dolayı taşıma sırasında oluşabilecek hasar için paketinizi teslim almayarak, kargo görevlisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer görevli paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı ve ürünün hasarsız teslim edildiği kabul edilmiş sayılır.

Kargo paketi kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağının sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacağız.

Tutanak tutulmadan ürün kabul edildiyse, iade süresi içerisinde ürün açılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmaması halinde iade için gönderilebilir. Bu durumunda kargo ücreti alıcıya aittir.

Değişimler

Değişimlerde de iade şartları geçerlidir. Arızalı veya satın aldığınızdan farklı bir ürün geldiyse, değişim için gönderilecek kargo ücreti satıcıya aittir. Bunun dışında kalan durumlarda ise değişim kargo ücreti alıcıya aittir.

Şartlara uygun olmadığı halde iade ya da değişim için gönderilen kargolar alıcı ödemeli olarak geri gönderilmektedir.

14 günü geçen arızalı ürünleriniz için Teslimat ve Garanti sayfasını inceleyebilirsiniz.